yatak böcek belirtileri

Bedbugs, genellikle insanların evlerinde görülmeyen küçük kızıl kahverengi gece böcekleridir. DDT kullanımı bir zamanlar tahta kurtçocuğu popülasyonunu neredeyse tükenmeye bıraktı ancak insanlar üzerindeki etkileri nedeniyle böcek ilacının kullanımı kesildi. Tahta kurtçuklar artık kontrol edilmediğinden ve seyahat genişletildiğinden sayıları katlanarak arttı. Pek çok kişi büyüyen haşere sorununun benzersiz ısırıkları ortaya çıkana kadar farkında olmaz, ancak her zaman tedavi edilebilir ve ölümcül değildir.

Birçok kişi uykularında onları ısıran böcekleri hissedeceklerini düşünebilir, ancak bedbug bölgeyi anestezi altına alır ve en az bir saat sonrasına kadar kaşıntı işaretleri yoktur. Isırganın ve tahta kurtçuğu döküntüsünün reaksiyon süresi her kişiye bağlıdır. Bir süre sonra, bir ısırık, bir küme oluşumunda olabilecek, kovanlara benzer bir döküntü haline dönüşecektir. Döküntü birkaç gün boyunca izlenmek önemlidir; döküntü iyileşmek için diğer böcek ısırıkları daha uzun sürer ve oldukça kaşıntılı, ancak topikal bir krem ​​ile rahatlayabilirsiniz.

Şiddetli bir yatak böcek istilasının anlatılan masal işareti, olgun ahududuya kıyasla keskin, küflü tatlı kokulu bir koku. Bu koku, bedbug’un ter bezleri tarafından salgılanan bir koku. Biri evinde bunun kokusunu almasa da, genellikle daha büyük bir bedbug istila eden bir otelde fark edilir.

Eğer biri şüpheli bir yatak böcek istila var onlar arayabilir bir şey döküntü cilt veya hata böbrekten bıraktı kırmızımsı kahverengi lekeler var. Bu lekeler yatağın etrafında ve yatağında, başlığın arkasında, arkasında, duvar kağıdının arkasında veya yakınında herhangi bir ahşap mobilyanın bulunması durumunda da kontrol edilmelidir. Herhangi bir kalıntı bulunursa, muhtemelen evin yatak böcekleri ile dolması ve evin geri kalanının da kontrol edilmesi gerekecektir.

Bu sorunun tedavisi için en iyi yol, onu önlemektir, bir bayan ördek yetiştiriciliği sadece bir kez tohumlanır ve bundan sonra hayatında 300 bedbug kadar bırakılabilir. Seyahat ederken uyanık olmalı, her zaman, kalacağınız odayı, bavulunuzda sizin yanınıza bir gezintiye çıkabilecek yatak böcekleri belirtilerini inceleyin. Her çeşit ikinci el eşyayı alırken, eve getirilmeden önce iyice muayene edilmeleri gerekir. Her hafta çarşafları yıkayıp yatak etrafında vakum yaparak odanızın temizliğini koruyun. Yatak böcekleri için herhangi bir saklanma yeri önlemek için, duvarlarda herhangi bir delik yoktur.

Bedbugs ciddi bir istila olduğunda, geleneksel böcek kovucular etkili bir tedavi olmadığından, daha sonra bir imha ile profesyonel bir muayene gerektirecektir. Ayrıca, bedbug’leri öldürmek için yatak takımlarını ve yatak giysisini en az 97 derece Fahrenhayt olan suyla yıkamalısınız. Şiddetli koşullar altında, bazen mecburi mobilyaları ikamet yerinden kaldırmak gereklidir.