tahta oyunu karakter kostüm fikirleri

İnsanlar popüler kültürden en sevdikleri karakterler gibi giyinmeyi sever ve insanlar tahta oyunlarından hoşlanırlar, bu nedenle her ikisini de birleştirmeyi deneyin ve tahta oyun karakteri kostümleri hazırlayın. 20. yüzyılda piyasaya çıkan kurulu tahta oyunlarından bazılarının tanınabilir karakterleri için ilham alabilirsin. Ya da, bir satranç parçası gibi tahta oyunundan gerçek bir bileşen etrafında bir karakter hazırlayabilirsiniz.

Dedektif oyun “Clue” dan altı karakter ünlü hale geldi. Karakterler arasında aşçı tarzında beyaz bir önlük giyen Bayan White’ın yanı sıra mavi bir broş bulunuyor. Saçınızı beyaz tozu kullanarak sallayın. Erkekler Albay Hardal görünümünü kabul edebilir. Bunun temelinde askeri rozetlerle dolu soluk görünümlü sarı bir elbise var. Bayan Scarlet bu arada uzun kırmızı bir gece elbisesi giyiyor. Herhangi bir kıyafeti tamamlamak için oyundan bir cinayet silahı taşıyın, plastik bir tabanca veya şamdan gibi.

Eski satranç oyunlarından “Satranç” alınan parçalar canlandırdığınızda karakter haline gelebilir. Örneğin, bir kral veya kraliçe kostüm için, hem siyah hem de renkli renkli, uzun bir bornoz veya kraliyet elbisesi gerekir. Altına giydiğiniz eşyalar düz olmalı, ancak bu siyah beyaz motifle eşleşmelidir. Başınızı bir taç giyin ve mümkünse yine siyah beyaz bir takı ekleyin.

Strateji tahtası oyun “Risk” küçük plastik askerlerinin orduları ile birlikte gelir. Bu karakterler için hemen hemen her tür askeri üniforma seçebilirsiniz, ancak oyunun birçok baskısı kutu ambalajında ​​İngiliz Redcoat tarzı kıyafetler giyen askerleri gösterir. Böyle bir kostümün temeli, beline düşen ve genellikle altın veya beyaz astar ve nakışa sahip olan kırmızı bir askeri ceket şeklindedir. Bir çift beyaz pantolon, siyah askeri çizme ve plastik bir tüfek ekleyin.

“Tekel” tahta oyunundaki neşeli figür, basit bir kostüm seçimi. Beyaz gömlek ve siyah bir şapka ile tamamlanmış siyah bir takıma ihtiyacınız olacak. Kırmızı bir kravat bağlayın ve tercihen gümüş bir baston taşıyın. Kostümünü sahte yüz saçıyla gri bıyık şeklinde tamamlayabilirsiniz.

Klasik tahta oyun “Yılanlar ve Merdivenler” den gelen bir yılan, atılmış yılan derisi veya etrafında duran gibi görünen bir şey olmadıkça, tam gövde kostüm olarak bir araya getirmek zordur. Bunun yerine yüzünü bir yılan gibi boyayın. Yılan, yeşil ve kırmızı gibi renkleri yılanın terazilerine benzemek için desenler yaratmak için kullanın. Ağzınızdan çıkan kırmızı bir çatal dilini ve dudaklarınızın altındaki beyaz küçük dişlileri boyayın. Yüz makyajını tamamlamak için eşleşen renkler giyin.