tahliye etmenin yanı sıra, kötü bir kiracıdan kurtulmanın en hızlı yolu nedir?

Kiralık mülkünüzde kötü bir kiracı olması kabus olabilir. Kiracılar hayatınızı çeşitli şekillerde zorlaştırabilir: geç kirayı ödemek, mülkünüzü yok etmek veya komşularınıza rahatsızlık etmek. Bazen tahliye etmekten başka seçeneğiniz olmayabilir, ancak bu işlem pahalıdır ve zaman alabilir. Tahliye prosedürünü başlatmadan önce zorlu bir kiracıdan kurtulmak için daha yaratıcı yollar deneyin.

Kiracıdan kurtulmak için para ödemeye hazırsanız, nakit para olarak bilinen şeyi sunabilirsiniz. Bu, aslında kira sözleşmesindeki yükümlülüklerinizi satın alan ve kiracıyı taşınması için telafi eden bir ödeme yöntemidir. Her ne kadar hoş olmayan bir peşin ödemeyi içeriyor olsanız bile, muhtemelen bir tahliye yerine çok daha ucuz ve daha hızlı olacaktır.

Bazen mahkemeye çıkma tehdidi, bir sorunlu kiracıyı taşımak için çalışacaktır. Onu onunla tartışırken, böyle bir kamunun kaydının kredi ve gelecekte başka yerlerde kiralama ihtimali üzerine yaptığı etkiden bahsettiğinizden emin olmalısınız.

Aylık kiracınız varsa, ondan kurtulmanın basit bir yolu kirayı yükseltmek olabilir. Size bildirimde bulunmak şartıyla bunu yapma haklarınız dahilindesiniz ve kira zammını oldukça önemli hale getirirseniz, taşınması için motive olabilirsiniz.

Bir kira sözleşmesinin bitimine yakınsanız, bir kiracıdan kurtulmanın en basit yolu yenilemek değildir. Kiralama tamamlandıktan sonra, aynı kişi ile yenilemek zorunda değilsiniz ve bildirim şartlarını yerine getirdiğiniz sürece, sadece ayrılmasını isteyebilirsiniz.

Birçok şehir ve kasaba, kâr amacı gütmeyen fuar konut koalisyonlarına veya kiracılar ve ev sahipleri için düşük maliyetli yasal yardımların diğer kaynaklarına sahiptir. Bölgenizdeki kişinin arabuluculuk hizmeti sunduğunu kontrol edin. Belki de ihtiyaç duyduğunuz şeyleri sıralamak için kiracınızla tarafsız bir parti ile oturmaktır.