siyah kiraz konsantresi yan etkileri

Sağlığınızı iyileştirmenin bir yolu, doğru miktarda meyve ve meyve suyu tüketmektir. Nar gibi egzotik meyveler geçmişte popüler iken, siyah kirazlar ve kiraz suyu gibi çoğu yerel tekliften daha pahalılar. Aslında, kara kirazlardan alınan konsantreler, ağrıdan kurtarmaya kadar çeşitli hastalıkların iyileştirilmesinde yardıma kadar çeşitli sağlık faydaları sağlama başlıkları hazırlıyor.

Ürik asit, zamanla kanda doğal olarak oluşan bir bileşiktir. Normalde bu asit, kan böbrekler tarafından temizlendiğinde çıkarılır ve idrarla vücuttan atılır. Ancak vücut ürik asidi yeterince çabuk kaldırmazsa, özellikle gut ve artrit vakalarında eklemlerde birikebilir ve ağrıya neden olabilir. Siyah kiraz konsantresinin bir önemli yan etkisi kandaki ürik asit seviyesini düşürerek etkisini nötralize eder. Bu kandaki ürat birikiminin sebep olduğu durumlarda genellikle eklem ağrısını hafifletir.

Siyah kiraz konsantresi de vücutta bir antioksidan görevi görür. Antioksidanlar vücudun hücrelerini oksidasyonun zararlı etkilerinden koruyan ve yaşlanmanın gerekenden daha fazla vücuda zarar vermesini önlemeye yardımcı olduğu düşünülen C ve E vitaminleri gibi maddelerdir. Genel olarak, antioksidanlar vücut için önemlidir. Bir kişi portakal veya diğer narenciye gibi başka bir kaynaktan yeteri kadar alamıyorsa, o zaman siyah kirazlar ve bunların konsantreleri bu rolü kolaylıkla yerine getirebilir.

Siyah kiraz konsantresinin diğer yararlari vücuttaki iltihaplanmayı azaltmak ve kolon kanserini önlemektir. Siyah kirazlar (ve tüm kirazlar) antosiyaninler içerir; bu da kirazlara doğal olarak kırmızı, neredeyse siyah renk veren pigmenttir. Ortak Ağrı’ya göre, bilim adamları bu kimyasalların düzenli olarak tüketilmesinin vücudun iltihaplanmayı ve şişmeyi önlemesine, kolon kanserini önlemesine, kalp krizi riskini azaltmasına ve daha iyi kan dolaşımını teşvik etmesine yardım ettiğine inanıyor.