sıkıştırılmış besleme ile otomatik besleme dize düzelticisi

Bump-feed dize düzelticiler, makaranın altındaki bir yay kullanır. Kafayı yere vurduğunuzda veya çarptığınızda daha fazla çizgi çıkar. Otomatik beslemeli dize düzelticileri, çok kısa süre geldiğinde daha fazla hattın itilmesini sağlayan otomatik besleme sistemini kullanır. Bu farklı hat besleme sistemleri kendi pozitif ve dezavantajlarına sahiptir ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak geniş bir yelpazede kırpma gereksinimlerini karşılayacaktır.

Darbe besleme sistemi, kullanıcıya istediği zaman, yani anında kesilebilecek daha fazla kesim elde etme özgürlüğü sunuyor. Otomatik besleme sistemi, yalnızca belirli bir kısalığa ulaştığında daha fazla çizgi çizer. Darbe besleyici daha hızlı olmasına rağmen maliyet departmanında ve hattın değiştirilmesi için gereken zamana kadar çok fazla çizgi kullanır. Otomatik besleme sistemi, hat kendiliğinden beslenirken düzeltme yapmanıza izin verir, bu nedenle muhtemelen daha az çizgi kullanırsınız. Kesiciyi ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini ve işinizin ne kadar büyük olduğunu düşünün. Fazla çizgiye ihtiyacınız varsa, bump-feed sistemi en iyi avantajları sunacaktır. Daha küçük bir çizgiye sahipseniz ve düzelticiyi her kullanışınızda çizgiyi değiştirerek rahatsızlık vermeyi sevmiyorsanız, otomatik besleme sistemini düşünün.

Otomatik besleme düzelticiler genellikle değiştirilebilir önceden sarılmış makaralar kullanır. Darbeli besleme sistemleri, makarayı çıkarmaya ve hattın bittiğinde hattın geri sarılmasına izin verir. Önceden sarılmış makaralar toplu makaralar makaralardan daha pahalıdır, ancak makaranın her kullanımdan geri sarılması için gereken süre, bir bump-feeding trimmer satın almanızı engelleyebilir. Yine, çok sayıda çizgiye ihtiyacınız varsa, muhtemelen yumru besleyici düzelticiyi kullanmak isteyeceksiniz, ancak çiminiz küçükse ve zamanınız kısaysa, muhtemelen otomatik besleyiciyi isteyeceksiniz.

Her sistem kendine has bakım konularıyla birlikte gelir. Bump feeder, beklenmedik şekilde dışarı fırlayıp sizi veya yakınınızdaki insanlara zarar verebilecek bir yay kullanıyor. Bu bahar, fazla çarpmanız durumunda yıpranabilir, bu nedenle yeni bir bahar kurulana kadar hat düzgün çıkmaz. Darbe baskısı aynı zamanda kafanın içindeki makarayı da çatlatabilir. Otomatik besleyici, daha fazla hat açmak için kafanın içinde bir motor kullanır. Bu motor zamanla hasar görebilir veya kopabilir. Bu motoru ve parçaları kendiniz onarmaya çalışmak, zor ve pahalı olabilir.

Darbeli yırtma kesicilerin genel olarak daha fazla maliyeti vardır, ancak daha az bakım ve daha uzun ömür ile uzun vadede bir tasarruf sağlayabilirler. Otomatik besleme düzelticileri çok daha az çizgi alır, ancak çizgiyi değiştirmek için genellikle tüm makarayı değiştirmeniz gerekir. Sonuçta, maliyetler oldukça benzer ve kişisel tercihinize ve düzelticinin kullanım düzeyiniz ne olacak.