sanitizing cutting boards için çamaşır suyu / su oranı

Müşterileri hastalıklardan korumak için lokantalarda güvenli gıda işleme uygulamaları gereklidir. Ailenizi evde korumak için mutfağınızda güvenli uygulamalar kullanın. Ellerinizi yıkamak ve dondurulmuş gıdaları doğru bir şekilde çözdüğünüze ek olarak, kesme tahtalarınızı dezenfekte etmek için bir çamaşır suyu ve su kombinasyonu kullanın.

Kesme tahtaları mutfakta bir gıda kirliliği kaynağı olabilir. Çiğ tavuk, sığır eti veya diğer gıdaları kestiğinizde, gıdadaki herhangi bir bakteri kesme tahtasına aktarılabilir. Pano doğru bir şekilde temizlenmezse, bir dahaki sefer yiyecek koyarsanız, salmonella, E. coli veya diğer hastalıklara neden olan bakterileri yayabilirsiniz. Bu, ailenizi hastalık riski altına sokar.

Bleach, temas halinde bakterileri öldüren, aileni hasta haline getirmeden önce onları yok eden etkili bir mutfak dezenfektandır. Çamaşır suyunu güvenli bir şekilde kullanmanın anahtarı, bakterileri öldürmeye yetecek kadar güçlü bir çözüm oluşturmakla birlikte kesme tahtasına zarar vermeyecek kadar güçlü değildir. Çok fazla ağartıcı, temizlediğinizde cildi tahrişe neden olacak kadar güçlü bir solüsyon oluşturabilir. Kesme tahtalarını sanitize etmek için ağartıcının suya ideal oranı 1/2 tsp’dir. 1 qt’ye kadar sıvı çamaşır suyu. Susan C. DeWit’i “Hemşirelik İçin Temel Kavramlar ve Beceriler” bölümünde yazıyor.

Kesme tahtalarını sanitize etmek için, çamaşır suyu ve su karışımını bir sprey şişesine dökün. Çözüm ile kesme tahtalarınızı indirin ve yaklaşık beş dakika boyunca oturmalarına izin verin. Kesme tahtalarını mutfak musluğunuzun altında iyice durulayın. Bir kenara koyun veya bir havluyla kurutun. Bir dolabın içine koymadan önce tamamen kuru olduklarından emin olun.

Zamanla çamaşır suyu dezenfekte edici gücünü kaybeder. Küçük çamaşır suyu ve su çözeltileri yapın ve serin ve karanlık bir yerde saklayın. İki hafta sonra, artık solüsyonu atın ve taze bir parti hazırlayın. Çamaşır suyundaki bu oran, ketenleri beyazlatmak veya tezgahlara zarar vermek için yeterince güçlü değildir, bu nedenle mutfağınızdaki diğer alanları dezenfekte etmek için güvenle kullanılır.