sanat tarihi araştırması kağıt konuları

Sanat, bir kültürün dış dünyaya nasıl ifade ettiğinin bir parçasını oluşturur. Sanat tarihi hakkında kapsamlı bir bilgi sahibi olmak genellikle bir konuyu araştırma makalesi şeklinde ayrıntılı bir şekilde keşfetmeyi gerektirir. Geniş temalar – grafiti sanatı, kadın fotoğrafçılar veya beden sanatı – belirli bir zaman aralığına, yere veya kültüre indirgenir ve araştırma konunuzu daha da geliştirir.

Tarih boyunca bir dizi yüksek profilli soygun gerçekleştirildi. Hırsızlar, milyonlarca ustadan portre kaçırmış ve onları karaborsada satmıştı. 1911’de, milliyetçi bir İtalyan, Paris’teki Louvre müzesindeki “Mona Lisa” yı kaçırarak yerli İtalya’sına geri götürdü. Tarih boyunca farklı ünlü soygunları kıyaslayın. Başarılı sanat soygunlarının tarihsel ve çağdaş eğilimlerini araştırın ve sanat soygunu filmleri “Oceans 12” veya “American Hustle” gibi popüler kültür referanslarını ekleyerek onları modern bir bağlam haline getirin.

Sanat meraklıları, Van Gogh’un kulağının bir bölümünü kesip âdet ettiği iddia ediliyor. Bir başka rahatsız edici ruh, Norveçli sanatçı Edvard Munch, “Çığlık” ressamı, halüsinasyonlar çekti. Dünyanın en ünlü sanatçıları arasında zihinsel hastalık ve delilik dünyasını keşfedin. Ünlü zihinsel rahatsızlığı olan farklı sanatçılar arasındaki paralellikleri not edin ve sanatçılarının deliliklerinin nasıl ortaya çıktığını inceleyin.

Çocuklu Madonna, sanat dünyasında Kutsal Kitap tarihinin en çoğaltılmış sahnelerinden biridir. Bu sanat eserleri, 13. yüzyılın en eski ayakta duran Gotik Madonaları’ndan Raphael’in 1505’lerin “Büyük Dük Dükkanı Madonna’sına” kadar uzanmaktadır. Müzeler, tüm dünyayı yeni doğan Mesih çocuğuna tutunan Meryem’in görüntülerine adamaktadır. Farklı yüzyıllardan ve farklı ülkelerden gelen bu ikonik sahnenin bir numaralı resmini seçin. Her çoğaltmada bulunan unsurları karşılaştırın ve karşılaştırın.

Nijerya’daki İbibio halkı, iyi ve kötü ruhları temsil etmek için maskeler kullanıyor. Sri Lanka’da sanatçılar şifa ritüelleri sırasında karakterlerin kimliklerini üstlenmek için maskeler kullanıyorlar. Tarih boyunca farklı kültürler, çeşitli malzemelerden maskeler üretiyorlar. Belirli kültürlerde maske yapma geçmişini araştırın. Farklı ülkelerdeki maskeleri yapmak için kullanılan malzemeleri ve arkasındaki sembolizmi karşılaştırın ve karşılaştırın. Tarihsel ve çağdaş bağlamlarda bir kültür maskesinin üretimini ve kullanımını inceleyin.