popo geliştirme egzersizleri

İyi biçimli bir popo elde etmek için, her defasında 30 dakika boyunca haftada en az üç kez egzersiz yapmayı taahhüt etmeniz gerekecek. Zamanla, öfkelenmeleriniz gelişecek ve zahmetli fiziksel aktivitelerle koşarken veya bunlarla uğraşırken yararlı dayanıklılık kazanacaksınız. Yaralanmayı önlemek için yeni egzersizler yapmaya çalışırken yardım isteyin. Profesyonel bir antrenör, yeni rejiminizi hemen başlatmanıza ve gelişiminize bağlı olarak zorluğu uygun bir şekilde artırmanıza yardımcı olabilir.

Erkekler Sağlığına göre, bu egzersiz kalçanızı güçlendirir ve bacaklarında güç sağlar. Arkada kollarýnýzla yan yatýn. Dizlerinizi 90 derece açı ile bükün ve sol ayak bileğinizi sağ dizinize koyun. Bu pozisyondayken sırtınızı kaldırın ve sağ ayağınızı yerde yatarken düz bir şekilde yere koyun. İki saniye yüksekte kalın ve vücudunuzu yere tekrar indirin. Bunu 12 ila 15 kez tekrarlayın ve sonra sağ ayak bilekiniz sol dizinizde olacak şekilde bacaklarınızın konumunu değiştirin. 12 ila 15 kez tekrarlayın ve her bacak için 12 ila 15 tekrar iki set tamamlayıncaya kadar tekrarlayın.

Kaldıraç kalçalarını kaldırma egzersizi ile kaldırın. Kollarınızın yan tarafında, bacaklarınızın egzersiz topunun üstünde olduğu bir egzersiz matında yatık durun. Kıçını paspasın üzerinden kaldır, dizlerini bük ve ayaklarını kullanarak topu kendine doğru çevir. Doğru yapılırsa, ayaklarınızın tabanları egzersiz topunda düz olmalıdır. Topu geri alın ve bacaklarınızı başlangıç ​​konumuna geri getirin. Bu alıştırmanın 12 ila 15 tekrarlarının iki kümesini tamamlayın.

Squats, popoyu güçlendiren basit bir egzersizdir. Bu basit egzersizi, aptal ziller ekleyerek değiştirebilir veya rutine ağırlık katan bir çömelme makinesi kullanabilirsiniz. Temel oturumu gerçekleştirmek için ayakta durun ve ayaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde konumlandırın. Yerden 6 ila 8 inç gelene kadar dizlerinizi yavaşça eğin. Aşağı bükülürken, dengenizi korumak için kollarınızı uzatın ve yavaşça başlangıç ​​konumuna geri çekin. Bu egzersizi 10-12 kere (bir set) tekrarlayın ve her egzersiz yaparken setlerinizi yavaş yavaş artırın. Bu egzersizin bir modifikasyonu, her elinde aptal bir çan tutuyor ve sol bacağınızla öne doğru akıyor ve her 12 tekrarlama setinden sonra bacağı değiştirerek başlangıç ​​konumuna geri dönüyor.