özel sağlık sigortam ve sağlık sigortam var mı?

Birçok Medicare katılımcısı, özel bir sigortacının ek sağlık sigortası kapsamındadır. Bazıları özel sektör işverenleri ve bazıları hükümet tarafından sağlanmaktadır. Bununla birlikte, Medicare katılımcıları tarafından taşınan özel sağlık sigortalarının çoğu, Medigare takviyeleri (Medigap planları olarak da bilinir) ve Bölüm D reçeteli ilaç planları yoluyla gelir. Medicare katılımcılarının önemli bir kısmı, özel şirketler tarafından verilen Medicare Advantage planlarını taşıyor.

Birçok Amerikalı hala 65 yaşına geldiğinde aktif olarak çalışıyor ve Medicare için uygun hale geliyor. İşverenlerin sağladığı sigortaya devam ederler ve Medicare’e kayıt olurlar; bu genellikle ikincil kapsama alanı sağlar – başka bir deyişle, özel sigortadan ödenmeyen Medicare tarafından onaylanan giderlerin tümü ve ortak sigortasını öder. Birçok böyle özel planlar, Medicare ile çalışmak için özel hükümler içermektedir ve emekliler için belirli seviyede devam eden kapsama alanı sağlamaktadır.

Üniformalı hizmetlerin aktif ve emekli üyeleri kapsamlı bir sağlık sigortası programı olan Tricare için uygundur. Tricare, Medicare’de kayıtlı olan ve Medicare tarafından ödenmeyen onaylanmış tüm harcamaları kapsayan, Tricare for Life olarak adlandırılan faydalanıcılar için özel olarak tasarlanmış bir bileşen içerir. Sivil hükümet çalışanları, emeklilik süresinin dolması sonrasında sağlık sigortasına devam etme ve Medicare ile kapsama koordinasyonunu yapma seçeneğine sahiptir.

Geleneksel bir tazminat sağlık sigortası programı olan Medicare, kapsanan ve onaylanan hizmetler için alınan ücretleri belirli parametreler dahilinde öder. Katılımcılar, onaylanan tutarın üzerinde olan kesintiler, ortak sigorta ve ücret ödemelidir. Medicare Ek Planları, Medigap planları olarak da adlandırılır, çünkü kapsama alanındaki bu boşlukları kapsar, bunlar önemli olabilir. Medicare tarafından düzenlenen ve standartlaştırılan bu planların tamamı özel sigorta şirketleri tarafından verilir.

Kısım C olarak da adlandırılan Medicare Avantaj Planları, Bölüm A ve B’ye kayıtlı Medicare katılımcıları tarafından genellikle düşük bir prim karşılığında kullanılabilir. Medicare, kayıt yaptıran her katılımcı için bu planları belirli bir ücret karşılığında öder ve planlar, onaylanmış giderlerini karşılar. Medicare ile aynı hizmetleri kapsar, ancak farklı ölçüde – örneğin, farklı ekspertiz ve ortak sigortalar talep edebilir ve yalnızca sınırlı bir coğrafi alanda hizmet sunabilirler.

Orijinal Medicare Bölüm A ve B, reçeteli ilaç kapsama alanında sınırlı kapsama sunmaktadır; bunlar genellikle hastanede veya bir doktorun ofisinde yatarak oturduğunuz sürece uygulanır. 2006 yılında katılımcılara sunulan Bölüm D reçeteli ilaç kapsamı, yalnızca özel sigorta şirketleri tarafından satılmakta ve yönetilmektedir.

Medicare’e kaydolduysanız, Medicare Supplements ve Medicare Advantage dışında özel sağlık sigortası bulmak neredeyse imkansızdır. Birçok özel sağlık sigortası planı, 65 yaşını doldurduğunuz ayın başında, genellikle Medicare uygunluğunun başladığı saatte otomatik olarak sona erer. Sağlık ve mali durumunuza dayalı uzman tavsiyesi, işvereninizin yardım uzmanlarından, Medicare’in profesyonellerinden 1- 800-MEDICARE ve Devlet Sağlık Sigortası Programları.