oto mekaniği için yararlar

Otomobil mekaniği için yararları, üzerinde çalıştıkları otomotiv tamir işinin türüne bağlı olarak değişir. Bayilikler, otomotiv teknisyenlerine en fazla fayda sağlıyor; franchise otomotiv tamirhaneleri genel olarak daha az fayda sağlıyor. Özel garajlarda çalışan otomotiv mekaniği için fayda genellikle sınırlıdır.

Bayilikler genellikle otomotiv onarım teknisyenleri için hastalık ve tatil günleri, ücretli tatiller, üniformalar, 401k, sağlık ve hayat sigortası, eğitim ve araç yardımı gibi avantajlar sunmaktadır.

Midas veya Tuffy gibi bir franchise otomotiv tamir tesisi, hasta günleri, ücretli tatiller, tatil günleri ve üniforma gibi avantajlar sunmaktadır.

Özel otomotiv tamir garajları, otomotiv mekaniğine pek az fayda sağlamaktadır. Avantajlar arasında hasta ve tatil günleri ve ücretli tatiller sayılabilir.

Otomotiv tamir teknisyenleri, saatler sonra kişisel araç onarımları için mağaza alanı kullanımı, kişisel kullanım için indirim alan bir parça satın alma ve araç onarımıyla ilgili işçilik masraflarından kaçınma gibi “resmi olmayan” avantajlara erişebilir.

Otomotiv mekaniği kendi araçlarının satın alınmasından ve bakımından sorumludur. Matco ve Snap-On gibi birkaç bağımsız şirket, otomotiv teknisyenlerine araç değiştirme, garanti etme veya satma imkânları için haftalık ound’lar hazırlıyor. Bu, alet alımlarını ve bakımını kolaylaştırarak otomotiv mekanizmasına fayda sağlar.