ordu pt eğitimi

PT, orduda beden eğitimi demektir. Askerler yüksek düzeyde fiziksel uygunluğun sağlanmasından sorumludurlar ve haftanın beş günü kendi birimiyle PT yapmak zorundadırlar. Bir asker, Ordu Fiziksel Uygunluk Testi’ni (APFT) geçemezse, hafta boyunca günde iki seans PT yapmak zorunda kalabilir. PT genellikle sıkı ve zorlayıcıdır ve Ordu Field Manual 21-20: Physical Fitness Training’te özetlenmiştir.

PT’nin işlevi savaşa hazır askerler yaratmaktır. 25. Piyade Bölüğü: “Fiziksel uygunluk savaşın hazırlığının temel taşı” dır ve Ordu’nun amacı, hem erkekler hem de kadınlar olmak üzere tüm askerlerin savaş alanlarının zorlamalarından kurtulmuş olacaklarını garanti altına almaktır. PT ekip çalışması, öz disiplin ve fiziksel aktiviteden üstün olma arzusunu da teşvik eder.

Ordu PT, haftada üç kez koşu (genellikle iki ila sekiz mil arası) ve kas gücü ve dayanıklılık (MSE) haftada iki kez egzersiz yapmayı içerir. Kurulum komutanının takdirine bağlı olarak, futbol ve Frisbee futbolu gibi organizasyon sporları haftada bir kez PT olarak yetkilendirilebilir. Ruck yürüyüşü (bir askerin sırtında 35-45 pound’luk paketle tempolu bir hızda birkaç kilometre yürürken) Perşembe günleri Çavuş Zaman Eğitiminin bir parçası olarak MSE yerine yapılır.

Fiziksel profili olan bir asker bazı PT türlerinden muaf tutulabilir. Profil, askerin sınırlamaları kontrol edilerek askeri bir doktor tarafından imzalanmış bir formdur. Örneğin, burkulan ayak bileği olan bir askerin koşturması, yürüyememesi veya atlaması gerekmez ve omuzda yaralanan bir askere ip atlamasına, itme hareketlerine veya diğer üst vücut egzersizlerine katılmasına izin verilmeyecektir. Profil, askerin PT’ye tam katılım tarihine dönme tarihini açıkça belirtecektir. Askerler, profillerinin bir kopyasını kendi şahsında her zaman taşımalı ve talep edildiğinde üst düzey liderlere sunmalıdır.

Koşu genellikle askeri tesisatların yüzeyindeki sokaklarda gerçekleşir. Çoğu üs birliklerin onları güvenle kullanabilmesi için sabah 6:30 ile saat 7:30 arası en az iki ana yolda kapatıyor. Neredeyse tüm üslerin, birliklerin kendi takdirine bağlı olarak özgürce kullanabilecekleri bir veya daha fazla rota vardır.

PT, sabahları reveille sonra derhal yapılır ve genellikle sabah 06: 35 civarında başlar. Önce eklem rotasyonları ve kas gerilmeleri yapılır. Birim çalışıyorsa, iki ila üç dakika boyunca ek gerilmeye izin verilecektir. MSE gerilmeden hemen sonra başlar. Sabah PT oturumları bir birim komutanın gerekli gördüğü sürece sürebilir, ancak genellikle bir saatten fazla sürmez. Koşu veya MSE tamamlandıktan sonra, askerler tekrar gerinip sabah 9’da kişisel hijyen ve çalışma raporu vermek üzere serbest bırakılırlar.

Yasal sebepler olmaksızın aşırı fiziksel profiller sunan askerler (PT’den ayrılmak için) “Malingering” için Askeri Adalet Yasası (UCMJ) altında cezalandırılabilirler. Örneğin, eğer bir asker her 8 millik bir tabur koşusu olduğunda mide bulantısı iddia ediyorsa, müfreze çavuş bütünlüğünü sorgulayabilir.