kan gölü cilt problemleri

Gevşek kişiliği ve mükemmel koku yeteneği ile tanınan kan sesi, köpek için benzersiz bir görünüm veren bol miktarda buruşuk cilt nedeniyle cilt problemlerinden muzdarip. Uzun, çırpma jawls ile başın etrafında cilt çok sayıda rulo spor. Kulaklar sarsıntılı görünür ve bazen aşırı cilt katları vardır. Bir köpek yavrusu satın alırken genetik cilt problemleri olan kan damarlarından kaçının.

Köpeğin başına aşağı doğru çeken cildin ağırlığı, gözlerine bükülmüş ve yarım kapaklı görünüm verir. Aşırı cilt göz kapaklarını aşağı çektiğinde köpeklerin gözleri gözyaşı buharlaşmasından kurur gibi görünür hale gelir. Genellikle, köpek göz kapaklarını tamamen kapatamaz. Köpek sıklıkla yetersiz yanıp sönme ve göz kuruluğu rahatsızlığı halindedir.

Cildin aşırı kıvrımları “kıvrım dermatiti” olarak bilinen bir duruma neden olur. Kontak, derinliklerinde aşırı nem yakaladığında durum oluşur. Cilt kırmızı ve rahatsız görünür. Dokunuş için nemli. Kıvrımlarda genellikle kötü koku oluşacaktır. Durum kalıtımsaldır.

Nem, kana kıvrımının cilt katlamaları içinde kalmaya devam ederse, genellikle “pyroderma” olarak bilinen bir duruma ilerleyecektir. Nemli deri kıvrımlarında, Staphylococcus intermedius olarak bilinen bir bakteri bolluk içinde büyümeye başlar. Püstüller oluşup patlar ve kürk bulunmayan ve kokan rahatsız edici bir bölge bırakır. Kaburga bulunduğu yerde cilt pürüzlü bir görünüm kazanır.

Enfeksiyonlar ilerledikçe kana kıvrım sıklıkla kaşınır. Köpek normalde enfeksiyon ile daha şiddetli hale gelen bir kokuya sahiptir. Tedavi edilmeden bırakıldığında, durum derin bir enfeksiyon ve ateş olmak üzere yaralar açmak için ilerleyebilir. Köpek iştahını kaybeder ve boğulmuş görünür.

Kulakların etrafındaki aşırı kıvrımlar ve bunların ağır ağırlıkları sorun yaratmaktadır. Kulak boşluğundaki aşırı nem bakteri ve mayanın büyümesine neden olabilir. Köpek genellikle başını sallamaya başlar, kulaklarını ayaklarıyla kazar ve kulaklara dokunulduğunda acı içinde bile sızlanmaya başlar. Bir veterinerin hızlı bir şekilde tedavisi gerekir.

Aşırı banyo, kıvrımlarda nem sıkışmasına izin vererek kan spermasının koşullarını daha da kötüleştirebilir. Kıvrımların yumuşak kıllı bir fırça ile günlük fırçalanması ölü, sıkışmış cildin çıkarılmasına ve biriken cilt yağlarının önlenmesine yardımcı olacaktır. Kulak kirişi kulaklarını yumuşak bir bezle silmek suretiyle temiz tutun.