kafeinli kahve vs sıcak çikolata

Çok sayıda insan, kafein düzeltmeden bir gün geçiremez. Bazıları bir fincan kahve içiyor. Diğerleri, kafein sarsıntısını sıcak çikolata ile alırlar. Kahve ve sıcak çikolata farklılıkları gösterir, ancak ikisi de en sıcak, karanlık ve zengin.

Kahve ve sıcak çikolata kafein miktarı markaya bağlı olarak değişir. Genel bir marka sekiz onsluk bir fincan kahve 95 ila 200 miligram kafein içeriyor. Yaklaşık dokuz miligramda sekiz onsluk bir sıcak çikolata kaydı.

Çok fazla kafein baş ağrısı, kalp çarpıntısı, uykusuzluk, huzursuzluk ve kaygıya neden olabilir. Kafein bazı insanlara rahatsızlık verebilir ve başkalarını etkilemez.

Kafein bir kişinin uyanık, uyanık ve enerjik kalmasına yardımcı olabilir. Kafein tüketiminin günde 500 ila 600 miligramdan fazla olması önerilmemektedir. Büyük, gösterişli, güçlü demlenmiş kahveler bu seviyeye kolayca erişebilir. Sıcak çikolata bile şüpheli kabul edilen bir kafein sayısına yaklaşıyor.

Bir fincan siyah kahve kalorisi içermiyor. Bir fincan sıcak sıcak çikolata, fincan başına 112 kalori kadar çınlıyor. Kalorifer sayaçları için, şekersiz sıcak çikolata karışımları, kalorili sayımı yarısı kadar azaltarak kupa başına yaklaşık 54 kalori ile gelir.

Sütle yapılan ve şeker içeren bir bardak sıcak çikolata, enerji üreten karbonhidratlar, şeker ve süt proteini ile doldurulur. Siyah kahvenin besin değerleri sıfırdır; kafein içeriği, besin bakımından boş enerji ve uyanıklık sağlar.

Bazı insanlar için, lezzet, sıcak çikolata ve kahve arasında seçim yaparak kazanır. Kahve, sabah, öğle, akşam ve gece boyunca tüketilen çok sayıda insan için kesinlikle günlük bir anayasadır. Sıcak çikolata sık sık bir tedavi, hoşgörü ve bir zevktir.