hayat sigortası poliçesindeki nakit değerler benim sigortamı etkiler mi?

Ek Güvenlik Geliri, SSI baş harfleri tarafından tanınan bir federal programdır. SSI, kör, özürlü ya da yaşlı olmak üzere üç kategoriden birinde yer alan 7.7 milyon kişiye gelir sağlamaktadır. SSI alıcıları, kaynaklar veya varlıkların bireyler için 2.000 $ veya çiftler için 3.000 $ ‘yi geçmemesi koşuluyla, gelir ve kaynak sınırlarına göre de nitelik kazanmalıdır.

SSI, ev ve lot, araba, ev eşyaları, mezarlık arsası, 1.500 $ ‘a kadar defin sigortası ve 1.500 $’ a varan hayat sigortası imkânı sağlıyor. Eğer tüm hayat sigortası poliçelerinin tutarı 1.500 dolardan az ise SSK kazancınızı etkilemez. Bu, nakit teslim değeri değil, bedel karşılığıdır. Yüz değeri sınırın altında ise, Pennsylvania Refah Bölümü nakit teslim değerine bakmanız gerekmediğini gösterir.

SSI uygunluk incelemesine dahil olan kaynaklar nakit, hisse senedi, tahvil ve diğer değer varlıklarını içerir. Nakit veya banka hesapları gibi az miktarda likit varlığınız varsa, sayılabilir kaynaklarda izin verilen 2.000 $ ‘lık miktara fazla hayat sigortası uygulayabilirsiniz. İzin verilen azami hayat sigortası 3,500 – 1,500 dolar muaf kaynaklar ve 2,000 dolar sayılabilir kaynak olabilir – ancak başka kaynağa sahip olamazsınız.

SSB’ye dahil olan gelir, kazanılan ve kazanılmamış geliri içerir. Kazanılan gelir hesaplamaları, 65 $ ‘ı aşan ayın herhangi bir gelirinin ilk 65 dolarını ve 50’sini çıkarır; böylece kazanılan gelir hesaplamaları kazançların yüzde 50’sinde 65 doların üzerindedir. Kazanılan gelir ilk 20 $ ‘dan muaftır. Diğer tüm kazanılmamış gelir hesaplamaları yüzde 100 uygulanır. Kâr payı veya bir hayat sigortası poliçesinden gelir elde ederseniz, bu SSI için kazanılmamış gelirdir ve uygunluğunuzu veya çıkarlarınızı etkileyebilir veya fayda tutarınızı etkileyebilir. Gelirinizi aldığınız ayı izleyen 10 gün içinde rapor etmeniz gerekir ve fayda çıkarmaları iki ay sonra gerçekleşir.

SSI kurallar uyarınca gömme fonuna izin verdiğinden, hayat sigortası poliçesini gömme fonları olarak atayabilir ve SGK’ya hak kazanabilirsiniz. Ayrıca hayat sigortası poliçesine karşı ödünç alabilirsiniz ve nakit değerini sınırlara uyacak şekilde düşürebilirsiniz.) SSI kurallarını karşılamak için aşırı kaynakları satabilirsiniz. Hayat sigortanız 1,500 ABD Doları sınırını aşıyorsa ve aksi takdirde SGK’ya hak kazanırsanız, hayat sigortasında nakit para ödülü çözümü olabilir. Nakit değer olmayan bir politikaya dönüşebilir veya poliçeyi teslim alabilir ve mezarlık rezervi için geliri kullanabilirsiniz. İmkanları Sosyal Güvenlik ve sigorta acentenizle tartışın.