gelin duşu kutsayan fikirler

Gelin duşunun ortaçağda çeyiz uygulamalarından türetildiği söylenir. Beth Montemurro’ya göre, yoksul bir kadının ailesi bir çeyiz temin edemediğinde, arkadaşları bir araya gelecek ve çeyiz için ödenen uygun hediyeler vereceklerdi. Modern gelin duşları gelinin yeni hayatını kutlamak üzeredir. Konuklar oyunla, kutsama ritüelleri ve hediye vermeyle gelinle kutluyorlar. Blessings, gelin duşunun önemli bir parçasıdır ve birçok duş organizatörü gelin duşlarını diğerlerinden ayırmak istemektedir. Bunu yapmanın bir yolu geleneksel olmayan nimetlerdir.

En sevdikleri düğün nimetlerini kullanarak konuklarınıza tek tek kızartın. Her konukun bir kızaracak ekmek için özel bir nimetle hazırlanmasını istemek suretiyle duşunuzu öne çıkarın. Alternatif olarak, kendi başına birkaç nimet toplayın ve her konuk girerken onları teslim edin. Nimetler düğün dergilerinde, çevrimiçi ve kütüphane içerisinde bulunabilir.

Gelin için kına getirmek için kına sanatçısı kiralayın. Bir kına partisi, birkaç hafta sürecek manevi bir nimet vermek için mükemmel bir yoldur. Kına kınağin maneviyata özel bir web sitesi olan The Henna Page’e göre gelin kına bugünün en eski doğu Hint uygulamalarından biridir. Kına, cilde uygulandığında kurur ve düşen kalın bir macudur. Dövme birkaç hafta yerinde kalır. Kına, gelin için iyi bir şans kutsaması olan gelinli Hint tasarımları yaratır.

Her misafirin kendine has kutlamaları şahsiyet olarak anonim olarak yazmasını ve gelinin eve götürülmesi için duş bittikten sonra onları teslim etmesini isteyin. Onların düğününe kadar açmamalarını isteyin.

Geline bir gelin kutsama yüzüğü verin. Duş konuklarının hepsinin yüzük alımına katkıda bulunmasını sağlayın ve gelin duş esnasında halkayı gelin olacağına sunun. Kullanabileceğiniz çeşitli nimet halkaları vardır. Bazıları gerçek yüzüklerdir ve diğerleri sadece anahtarlıklardır.