ev deri lazer tedavisinde

Lazer tedavileri bir zamanlar dermatologların ofislerine bırakılmışken, artık bir lazer satın alabilir ve evinizin mahremiyetinde kullanabilirsiniz. Lazerler cildi pürüzsüzleştirmek, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve lekeleri azaltmak için kullanılır. Topikal kremler ile birlikte kullanılır, evde lazer tedavisi cilt bakımı cephaneliğinde etkili bir araç olabilir.

Cildiniz katmanlardan oluşur. Evde lazerler cildin endodermis tabakasında çalışırlar. Bu tabaka epidermisin altında (dış tabaka) yaklaşık 1 cm’dir. Cildin içinde hücreler mitokondri denilen bileşenlerdir. Bu mitokondriyum, elastin ve kollajenin bir yapı bloğu olan ATP’yi veya Adenozin Trifosfatı üretir. Elastin ve kollajen, genç ve sağlıklı cilde bol miktarda sahiptir. Cildimize hepimizin arzuladığı tombul ve pürüzsüz dokuyu veriyorlar.

Lazerden gelen ışık cildin endodermis tabakasına nüfuz eder ve mitokondriyum foton ışığını emer ve enerjilenir. Bu uyarılan mitokondriyum daha fazla ATP üretir ve bu da daha hızlı hücre üretimi sağlar.

Işık Boyutlarından Rejuva Wand Cilt Bakımı Sistemi cildin daha genç görünümünü sağlamak için rahatlatıcı masajı (RejuvaVibe) hafif terapiyle birleştirir. Yaşlanmanın etkilerine karşı vücudun kendi restoratif süreçlerini uyarmak için kırmızı ve kızılötesi ışık dalgalarını kullanır. Bu cihaz, Birleşik Devletlerde kullanım için FDA tarafından onaylanmıştır.

Softlaser’ın imalatçıları günde iki kez – sabaha bir kez ve yatmadan bir defa kullanmanızı tavsiye ediyor. Kullanmak için yüzünüzü üç bölüme ayırın. Lazeri yüzün alına, sol tarafına ve ardından sağ tarafına uygulayın. Her bir alanda 6 dakika boyunca zikzaklı bir hareket kullanın.

Evde cilt lazeri kullanıldığında, daha genç görünen ciltlere ulaşabilir ve ince çizgilerin görünümünü azaltabilirsiniz. Ev deri lazerlerinin diğer kullanımları geliştirme aşamasındadır. Bunlara küçük kesiklerin iyileşmesi, epilasyon ve küçük ağrıların giderilmesi dahildir.