donmuş bir konserve sığır eti kaynatabilir miyim?

Kornişlenmiş sığır, Aziz Patrick Günü için dolgu ve şenlikli bir seçim yapar, ancak bütün yılın tadını çıkarabilirsiniz. Bir maliyet-uygun seçeneği, satışa hazır sığır eti satmak, daha sonra kullanmak üzere dondurmaktır. Etinizi ocağın üzerinde kaynatmayı planlıyorsanız, pişirmeden önce çözdürmek zorunda kalmazsınız. Sadece taze ham beefle başlayın ve uygun önlemleri almaya dikkat edin.

Kornişlenmiş sığır eti üç büyük kesimden gelir: bütün brisket, düz ve nokta. Bu noktada daha fazla yağ ve daha fazla lezzet bulunur, ancak genellikle daha fazla maliyetlidir. Düz, oldukça yalın ve kalınlık bakımından daha tutarlıdır, ancak tokluğu önlemek için dikkatli pişirmeyi gerektirir. Bütün brisketi de alabilir ve her iki dünyanın en iyisini elde edebilirsiniz. Eklenen tuzlu su sebebiyle etin yüzde 25 ila 40 oranında küçülmesini bekleyebilirsiniz, bu nedenle kesiminizin boyutunu belirlediğinizde bunu dikkate alın.

Konserve sığır eti eve getirir getirmez pişirmene gerek yok. Daha sonra kullanmak üzere korumak için, brineyi boşaltın ve tüm parçayı doğrudan buzdolabına koyun. American Foods Group’a göre, dondurucuda konservesi sığır eti altı aya kadar dayanır. Bununla birlikte, Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı, en iyi kaliteyi elde etmek için sadece bir ay boyunca donmasını önermektedir. Bundan sonra, et yemek için güvenlidir, ancak iyi tadamayabilir.

Dondurulmuş bir konservesi sığır eti pişirmek isterseniz, doğrudan pota koyabilir veya daha hızlı pişirme için buzunu çözebilirsiniz. Çözmeyi tercih ederseniz, eti herhangi bir sıvıyı yakalamak için bir tava ya da kaseyle soğutucuya yerleştirin. Etin oda sıcaklığında özülmemesi, çünkü gıda zehirlenmesi riskini artırabilir. Konserve sığır etlerini derhal pişirmek isterseniz, olağan yemek tarifinizi takip edin ve yaklaşık yüzde 50 daha uzun pişirin. Bununla birlikte, donmuş konservesi sığır etlerini bir Crock-Pot’da hazırlamayın. Nispeten düşük sıcaklıklıklar, bakteri üremesi veya başka sorunlar riskini artırabilir.

Birçok kişi, konserve sığır eti ve lahana “haşlanmış bir akşam yemeği” olarak adlandırırken, çanağın kaynar sıcaklıklara ulaşmasına izin vermemek en iyisidir. Konserve sığır etinin kaynatılmasına izin verilmesi, pişmemiş iç kısımlarla leyser ve sert olmasını sağlayabilir. Bunun yerine, eti nispeten düşük sıcaklıklarda birkaç saat pişirin veya nemi muhafaza etmek için folyo ile kaplanmış fırında pişirin. Kaynatmadan daha lezzetli bir et parçası üretir.