Çamafl> r> cak üzerinde kullan> labilir mi?

Sızdırmazlık, suyun bir yüzeyden uzak tutulması için boşlukları veya çatlakları doldurmak için kullanılır. İster küvet döşemenizin veya pencere pervazınızın etrafına sarılı olsun, zamanla kirletecektir. Küf ve küf, kir ve sabun köpüklenmesinin yanı sıra kıvrılma üzerine oluşan yaygın lekelerdir. Lekeleri çıkarmak ve tekrar beyaz hale getirmek için klorlu çamaşır suyu ile kıvrılmayı temizleyebilirsiniz.

Ağartıcıdaki aktif bileşen, sodyum hipoklorittir. Bu madde, su ve diğer aktif olmayan maddelerle birlikte, beyazlatmak ve lekeleri çıkarmak için yardımcı olur. Clorox’a göre, sodyum hipoklorit virüslerin, bakterilerin ve belirli kalıp türlerinin yüzde 99.9’unu öldürüyor. Bu, beyaz renkte olan ve genellikle lekelerle, özellikle de küften muzdarip olan, kıvrılmayı temizlemek için idealdir.

Ağartıcı, süngeri temizlemek için su veya kabartma tozu ile karıştırılabilir. Kording gerçekten kirli ise, hafif aşındırıcı kabartma tozu lekeleri kaldırıp çıkarmaya yardımcı olacaktır. Tek başına çamaşır suyu kullanmak için, bir galon suya 1/4 kap ağartıcı oranında bir solüsyon karıştırın. Sıcak su çamaşır suyu daha az etkili kıldığı için sıcaktan ziyade sıcak su kullanın. Daha derin bir temizlik için kabartma tozu ile karıştırmak istiyorsanız, bir kapta 1/2 fincan klorlu çamaşır suyu doldurun. 1/4 kap fırında soda ekleyin ve bir macun yapmak için iyice karıştırın.

Ağartıcı, yüzey lekelerini gidermek için yüzey zaten temizlendiğinde en iyi sonucu verir; bu nedenle, kıvırma işlemini önce sıcak, sabunlu su ile temizleyin.

Ağartıcı, düzgün kullanıldığı sürece güvenlidir. Bunun zehirli olduğunu ve uygunsuz bir şekilde işlenmesi durumunda zararlı olabileceğini unutmayın. Klor ağartıcı ile temizlerken iyi havalandırılan bir alanda çalışmak için lastik eldiven kullanın. Çamaşır suyu hızlı şekilde renk atmasına veya kumaşa zarar verebileceğinden, eski kıyafetler de giyilmelidir. Çamaşır suyu çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.