Brezilya ağaç bakımı bakımı ve bakımı

Bezelye ailesinin bir üyesi olan Brezilyalı eğrelti ağacı (Schizolobium parahyba), 100 feet yüksekliğe ulaşabilen yükselen tropik bir ağaçtır. Hızlı büyüyen ağaç, parlak sarı, pealike çiçekler ve bir eğrelti otunun veya bir palmiye ağacının yaprakları benzeyen büyük çift salınımlı yaprakları kümeleri ile karakterizedir.

Brezilya, Kolombiya ve Meksika doğumlu olan Brezilyalı eğrelti ağacı, güçlü donlardan arınmış, güneşli koşullarda gelişen sıcak bir hava sevgilisidir. Kurulmuş Brezilyalı eğrelti ağaçları, 25 derece F kadar düşük sıcaklıklarda işlem yapabilir, ancak genç ağaçlar dondan biraz koruyucu gerektirebilir. Yeterli ısıyla ağaç hızlı bir yetiştiricidir. Ağaç ahşabı sıcak yaz boyunca güçlenerek kışın donlara karşı ek koruma sağlar. Ağacı, mümkünse şiddetli rüzgarlardan bir miktar koruyarak bir yere koyun.

5 ila 7.5 pH arasında orta derecede verimli bir topraktaki Brezilyalı eğreltiotu ağacı. Çürüme ve diğer komplikasyonları caydırmak için toprak iyi drene edilmelidir. Özellikle ağaç gençken düzenli olarak su, ağacın geniş ve sağlıklı bir kök sistemi oluşturmasına yardımcı olur. Büyüyen sezon boyunca sık sık sulanan ağaçlar, sporadik sulandıklarından daha hızlı büyür. Bahar aylarında, organik, dengeli bir gübre kullanarak, en az iki üç yıl boyunca gübreleyin.

Genç, hızlı büyüyen ağaçlar, özellikle ağır rüzgarlara meyilli bir konumdaysa devrilmeyi engellemek için kayarak oynamaya ihtiyaç duyabilirler. Sıcaklık değişir ve yağış neredeyse sabit kaldığı ilkbaharda, sistematik bir fungisidin önleyici bir uygulaması mantar hastalığının ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olabilir. Ağaç yaprak bitleri ve böcekler gibi zararlılardan muzdaripse, böcek öldürücü önleyici bir uygulama yapmayı deneyin. Hafif enfestasyonlar direkt bir su akımı ile tedavi edilebilir.

Brezilya ağacı ısırması, naftil asetik asit ile işlenmiş kesimlerden elde edilebilmesine rağmen, az miktarda çaba sarf ederek çoğaltılabilir. Tohumlar, sert tohum tabakası ekilmeden önce yaralı ve kaynar suyun içine batırılırsa daha iyi olur. Dünya Tarım Ormancılığına göre, ekimden önce haşlanmışlarsa, tohumların yüzde 92 çimlenme oranı var. Tohumlar çimlenmek için yaklaşık 28 gün sürer. Tohumlar, kısa sürede ateşe maruz bırakıldığında veya asidik veya organik bir solvente maruz bırakıldığında yumuşatılabilir.