borçlular hayat sigortası ödemelerini alabilir mi?

Hayat sigortası poliçesi ödemeleri, iflas hallerinde ve ölenlerin borçlarını ödemek suretiyle diğer varlıklardan farklı şekilde ele alınmaktadır. Hayat sigortası ödemeleri belirli koşullar altında alacaklılardan korunmaktadır, ancak bir kez aldığınızda para ile yaptıklarınız, alacaklıların nakitten nasıl gidebilecekleri konusunda belirleyici bir faktör olabilir. Para banka hesabınıza yatırıldıktan sonra, malınızın kalan kısmı gibi görünür.

Free Advice’ın web sitesine göre, federal yasa, bir iflas davasında bir hayat sigortası poliçesi değerinin 10.775 dolara kadar muaf olmanızı sağlar. Bu, poliçenin bu değeri, alacaklılarınızı ödemek için mahkeme tarafından tasfiye edilemez demektir. Bununla birlikte, bu korunan miktardan daha yüksek olan herhangi bir değer, mahkeme tarafından ele geçirilebilir ve borçlarınızı ödeyebilir. Her devletin hayat sigortası ödemelerine ilişkin kendi yasalarına da iflas etmesi veya federal yönetmelikleri uygulamayı seçmesi mümkündür.

Dahili Gelir İdaresi, hesaplarınıza banka vergisi koyduysa, bu hesaplarda sahip olduğunuz paralar, nerede olursa olsun, IRS’in malıdır. Bu, eğer hayat sigortası ödemeniz IRS tarafından ele geçirilen bir hesapta barındırılıyorsa, tüm ödeme, vergi borcunuzu ödemek adına silinmiş olabilir demektir. Bir banka vergisi bildirimi alırsanız, bankanızın hesaplarınızdaki paraları IRS’ye ibraz etmesi gerekmeden önce 21 gün içinde yanıt vermeniz gerekir. Nöbet meydana gelmeden önce hakkaniyete uygun bir çözüm bulunup bulunmadığını belirlemek için hem bankanıza hem de IRS’e başvurun.

Hayat sigortası ödemeleri, destek için bağımlı olduğunuz biriyle doğrudan bağlantılıysa, ölen bir eş gibi, Bedeli Öneriye göre ödeme tamamıyla iflas sürecinden muaftır. Bu, güvence altına almak için bir alacaklıyı ödemek için korkmadan günlük yaşam ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli olan fonları korur.

Banka Oranı internet sitesine göre, hayat sigortası genellikle merhum meraminin dışına çıkıyor. Bu, ödeme tutarı, poliçe sahibinin ölümü üzerine alacaklılar tarafından el konulması için mevcut değildir anlamına gelir. Hayat sigortası poliçesinin toplamı doğrudan hayatta olan eşe veya yakınlarına gönderilebilir. Bu kuralın istisnaları, ölen kişinin hâlâ kalan ipotek veya güven belgesi olan herhangi bir mülküne uygulanır. Bu durumda hayat sigortası, mülkünüzü ücretsiz ve açık bırakarak, krediyi ödemek için kullanılabilir.