bir yaşta hangi kişi medicare’yi toplayabilir?

Ülkenin en büyük sağlık sigortası programı olan Medicare, bir dizi geçmişe ve sağlık koşullarına sahip ABD’de 40 milyondan fazla kişiyi kapsamaktadır. Medicare’deki katılımcılar bu sağlık sigortasına kaydolmak için bazı uygunluk şartlarını yerine getirmelidir. Yaş, Medicare uygunluğunun başlıca belirleyici faktörüdür, ancak yaş sınırını karşılamayan bazı kişiler Medicare’i de elde edebilmektedir. Uygun katılımcılar, bir dizi Medicare hizmetinden yararlanabilir.

Normal koşullar altında, 65 yaş ve üstü yaştaki bireyler Medicare yardımlarını alabilir. Eğer bireyin ya da eşinin Medicare vergilerini ödediğine yetecek kadar uzun süre hükümet görevinde çalışması ya da birey bağımlı ebeveyn ise, 65 yaşındaki çocuklar Medicare için Sosyal Güvenlik ya da demiryolu emeklilik yardımı alabilir ya da alabilirler. tamamen sigortalı olan ölen bir çocuğun

65 yaşın altındaki bazı bireyler sağlık koşullarına bağlı olarak Medicare yardımları alabilir. En az 24 ay Sosyal Güvenlik engellilik yardımlarından yararlanan bir kişi, yaşından bağımsız olarak Medicare yardımlarını alabilir. 50 yaş üzerindeki bireyler veya dullar ya da hükümet için çalışan, Medicare vergilerini ödeyen ve engellilik gerekliliklerini karşılayan kişiler de uygundur. Sonunda, Lou Gehrig hastalığı veya böbrek yetmezliği nedeniyle yardım alan bireyler, 65 yaşın altındaki Medicare’e kaydolabilir.

65 yaş üstü bireyler ve bu istisnalar hariç o yaşın altındaki kişiler – ücretsiz Medicare hastane sigortası alıyor. Bu sigorta, bir hastanede veya hemşirelik tesislerinde ve ayrıca bazı evde sağlık bakımı için yatarak tedavi bakımı yapar. Bedava hastane sigortası için uygun olan kişiler ayrıca Medicare sağlık sigortasına üye olabilir ve aylık prim ödeyebilir. Ayrıca, yönetilen bakım, özel bakım ya da PPO planları ve reçeteli ilaç planları içeren Medicare Advantage planlarına kaydolma seçeneğine de sahiptirler.

Bir kişi 65 yaşına gelmeden ve Sosyal Güvenlik ya da demiryolu emeklilik maaşları kazanmaya başlamadan kısa süre önce Medicare, onun fayda uygunluğuyla ilgili olarak ona başvuracaktır. 65 yaş üzerindeki her uygun şahsa ücretsiz hastane avantajlarından yararlanacak ve tıbbi yardımlar için prim ödemek isteyip istemediğini seçebilecekler. Tıbbi yardımları reddeden bireyler her yılın başında yapılan açık kayıt döneminde kendileri için kayıt olabilirler.