Bir Japon akçaağaç içeride tutulabilir mi?

Çoğunlukla bonsai konuları olarak yetişen Japon akçaağaçları (Acer palmatum) belirgin soğuk kış sağlayan ılımlı bölgelerden gelir. Akçaağaçların, hayatta kalmak ve iyi yetişmek için her kış yapraksız bir uykuya ihtiyacı vardır.

Küçük boyutlu bir Japon akçaağaç bahardan sonbahara kadar yaprakları gösteriyorsa, bitki teoride içeride yetiştirilebilir. Yeşilliklerini korumak ve canlı ve sağlıklı kalabilmek için bitki fotosentez yoluyla yeterli miktarda yiyecek üretmek için içeride bol miktarda güneş ışığı almalıdır.

Japon akçaağaçları, diğer ev bitkileri gibi tropik bitkiler olmadığından, kış uykusuzluğuna karşı birtakım şekillere katlanmalıdırlar. Kapalı bölgelerde yetişen bitki örtüleri düştükten sonra bırakıldıktan sonra, bitkiyi ısıtılmamış bir garaja veya müştemilat üzerine yerleştirin, böylece en az 44 gün boyunca 18 ila 40 derece arasında sıcaklıklara maruz bırakılır.

Açık havada yetiştikleri zaman birkaç zararlı Japon akçaağaçına zarar verirken, kapalı bir ortam ağacı zorlayabilir ve yaygın böcek saldırılarına daha duyarlı olabilir. Yaprak bitleri, ölçek, mealybugs ve beyaz sinekler için dikkat edin.