basketbol yöneticisi görevleri

Çoğu kişi spor takımlarını düşündüğünde yalnızca koç ve takımın oyuncuları akla geliyor. Yine de, bir takımın başarısı için ayrılmaz olan sahnelerin önünde ve arkasında birçok kişi var. Basketbolda bu pozisyonlardan birisi müdür. Bir basketbol takımı müdürü, antrenman, oyun günü ve izcilik sırasında çok çeşitli sorumluluklara sahiptir. Aslında bir basketbol menajeri hazırlık açısından en önemli mevkilerden biridir.

Uygulama, oyuncuların matkap setleri ve oyun yoluyla birbirlerine becerilerini kazandıkları zamandır. Tüm oyuncuların ve antrenörlerin gelmeden önce, uygulama yerinde bulunması yöneticinin sorumluluğundadır. Basketbol menajeri, oyuncuların kullanması için tüm ekipmanı ve suyu kuracak. Yönetici daha sonra matkap ve oyun sırasında talimatlar vererek antrenöre yardımcı olacaktır. Bazen müdür, matkaplara bile katılır. Örneğin, müdür bir oyuncuya güvenebilir ve böylece top çalma becerileri üzerinde çalışabilir ve baskı altında nasıl vurulur. Uygulama hazırlığı, spor saatinin izlenmesini de içerir. Yönetici, oyuncuların düzgün bir şekilde kondisyonlu olup olmadığını görmek için (kaldırma sırasında gerekli tüm kaldırma işlemlerini tamamlama, vb.) Her ağırlık kaldırma oturumuna katılmak zorundadır.

Basketbol yöneticisi tüm uzaktaki oyunları bantlamalıdır, böylece koçluk görevlilerinin geri kalanı, doğru olanı ve oyun sırasında neyin yanlış gittiğini analiz etmek için oyun filmini izleyebilir. Oyuncular oyun filmini de izleyecek ya da oyun filmine dayalı olarak üzerinde çalışması gereken şey konusunda koçluk ekibi tarafından bilgilendirileceklerdir. Basketbol menajeri aynı zamanda filmin izinden sorumludur. İzcilik filmi, yakın gelecekte oynanacak bir basketbol takımının oyun oyundur. Örneğin, basketbol menajeri, iki ekip arasındaki yıllık toplantı öncesinde kemerli rakiplerinin filmini bantlayacak ve filmi ekiple izleyecek. Bu takımın hem beceri hem de düzen açısından rekabetlerini analiz etmesine yardımcı olur.

Basketbol menajeri, her oyuncuyu izleyecek veya katacak, her oyuncunun asistlerini, puanlarını, cirolarını vs. not edecektir. Bu bilgi, oyuncuların her birinin üzerinde çalışması gerekenleri görmek için kullanılır. Basketbol menajeri, başlangıç ​​gücünün dört düz oyun için kötü bir şekilde geri döndüğünü görebiliyorsa, koçluk personeli antrenmanlarda antrenmanlarda geri tepme üzerinde çalışabilir. Basketbol menajeri de her oyunun skorunu da alacaktır.